Remonty 2014 rok

W roku 2014 r. udało się nam zrealizować remont elewacji frontowej, dokończyć ścianę wschodnią oraz wyremontować ścianę zachodnią. Remont objął też taras i ogrodzenie wraz z murkiem.
Jak wygląda "nowa twarz" obiektu mogą się Państwo przekonać sami odwiedzając nas lub ujrzeć to na zamieszczonych zdjęciach. Odnowione i wyremontowane tynki, zyskały piękne kolory, wspaniale komponujące się z częścią już odnowionych elewacji. Zniknęły przede wszystkim rozpadające się drewniane "pseudo-okiennice", które sprawiały, że dom kultury wyglądał "jak zabity dechami". Zastąpiły je nowoczesne, podświetlane gabloty reklamowe, w których prezentujemy plakaty z informacjami o naszych propozycjach. Na odnowionej elewacji pojawił się również podświetlany napis i logo BDK. W tej chwili już z daleka jest widoczne, że to jest właśnie Bartoszycki Dom Kultury.

Po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia wycięte zostały chore i zniszczone głogi, które nie dość, że szpeciły i niszczyły elewację, to skutecznie zasłaniały cały budynek. Wymienione zostało ogrodzenie, które wcześniej stanowiła wyeksploatowana i zniszczona siatka. Taras przed budynkiem zyskał nowy efektowny polbruk. Drzwi wejściowe, wcześniej zamykane na kłódkę i rozpadające się zastąpiły piękne dębowe wierzeje. Ściana wschodnia oprócz nowego tynku i koloru została wyposażona w piękne daszki ochronne nad wejściem technicznym na scenę i nad pracownią ceramiczną.
Przed nami kolejny rok i chyba najważniejszy oraz najkosztowniejszy remont - remont sali widowiskowej oraz wymiana foteli. Jest to dla nas sprawa priorytetowa i dlatego zrobimy wszystko by zrealizować to jak najszybciej. Składamy po raz kolejny wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa. Narodowego, bogatsi o doświadczenia lat ubiegłych i mamy nadzieję, że tym razem nasze argumenty przekonają urzędników do zaakceptowania naszego wniosku.

A jest ich bardzo dużo. Jesteśmy w tej chwili jedynym miejscem w mieście, spełniającym funkcję kina. Kino "ORANGE raz w miesiącu odwiedza nas i prezentuje najnowsze filmowe hity. Chcąc z przyjemnością obejrzeć film, przedstawienie czy też koncert trzeba też mieć komfort w postaci wygodnych siedzeń, a nie rozpadających się starych i niewygodnych foteli. Wiele przeglądów o zasięgu wojewódzkim i międzynarodowym również nas do tego pretenduje. Mamy dużo pomysłów na imprezy, które niestety w obecnych warunkach nie mogą być zrealizowane.
To nie koniec naszych zamierzeń odnośnie remontów, o kolejnych naszych przedsięwzięciach będziemy Państwa informować na bieżąco oraz w miarę pozyskiwanych środków finansowych. Planów mamy jeszcze bardzo dużo, a wszystko to, byście mogli Państwo z zadowoleniem korzystać z ofert naszej placówki. Nowoczesny i funkcjonalny dom kultury, stanowiący wizytówkę naszego miasta to priorytet naszych działań.

Front przed remontem

Front po remoncie

Wejście przed remontem

Wejście po remoncie

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl