Orkiestra OSP Nadarzyn

Wydarzenia
ospnadarzyn
Termin: 3 wrzesień 2022 12:00 - 13:00

Zapraszamy 3 września 2022r. o godz.12:00 na Plac Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski oraz Dyrektor Bartoszyckiego Domu Kultury Kamil Runiewicz zapraszają na musztrę paradną Orkiestry OSP Nadarzyn pod batutą Mirosława Chilmanowicza.

Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 3 września 2022r., w sobotę o godz. 12:00 na Placu Konstytucji 3 Maja.

Wstęp bezpłatny.

*Orkiestra OSP Nadarzyn*
Założycielem, dyrygentem oraz Dyrektorem Artystycznym Orkiestry jest Mirosław Chilmanowicz.
Mirosław Chilmanowicz - honorowy obywatel miasta Bartoszyce od września 2013 r. Urodzony w Bartoszycach przez wiele lat był Tambourmajorem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. Gen.Jozefa Wybickiego w Warszawie.
Orkiestra powstała w 1998 roku. Uważana jest za jedną z najlepszych w Polsce i Europie. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte podczas konkursów i festiwali w kraju i zagranicą. Muzycy występują zarówno w salach koncertowych jak i dynamicznych pokazach musztry paradnej.
Jest trzykrotnym Mistrzem Polski, a w 2017 roku zdobyła tytuł Mistrza Świata w konkurencji Street Parade podczas Mistrzostw Świata Orkiestr w Tajlandii.
Koncertowała na międzynarodowych festiwalach i konkursach między innymi w USA, Chinach, Omanie, Wietnamie, Malezji, Singapurze, Australii, Tajlandii, na Malcie, w Niemczech, we Włoszech, w Czechach, Rosji, Hiszpanii, Czarnogórze, Bułgarii, Grecji zyskując uznanie jurorów oraz powszechną sympatię publiczności.
W bogatym repertuarze ma ponad 300 standardów muzyki polskiej i światowej, będących przekrojem wielu gatunków muzycznych, począwszy od muzyki klasycznej poprzez nowoczesne aranżacje muzyki popularnej, jazzowej i filmowej.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Orkiestrę przyznając odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej"
Orkiestra ma w swoim dorobku nagranie 6 płyt CD.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Terminy


  • 3 wrzesień 2022 12:00 - 13:00

Wspierane przez iCagenda

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl