VII Bartoszyckie Spotkania Poetycko-Muzyczne "Kraina Barcji"

Wydarzenia
kraina_barcji22
Termin: 27 sierpień 2022 18:00 - 21:00

Zapraszamy 27 sierpnia (sobota) 2022r. o godz. 18:00 na Placu Konstytucji 3 Maja (Bartoszycka Starówka).

Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski oraz Dyrektor Bartoszyckiego Domu Kultury Kamil Runiewicz zapraszają na VII Bartoszyckie Spotkania Poetycko-Muzyczne – Kraina Barcji.

Tegoroczną edycję uświetnią wyjątkowi goście: Ewa Błaszczyk wraz z Andrzejem „E-moll” Kowalczykiem oraz Jacek Wójcicki.

Wstęp bezpłatny!

O Artystach:

Ewa Błaszczyk oraz Andrzej „E-moll” Kowalczyk
„Serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu duetu Ewa Błaszczyk i Andrzej „E-moll” Kowalczyka. Niby tylko dwie osoby, ale to również osoby, które swoje życie poświęciły ideom „Budowy Klinik „Budzik” – dedykowanym osobom w śpiączce” i Budowy „Domu Muzyki”- jako pierwszego w Europie Integracyjnego Domu Pracy Twórczej dedykowanemu osobom z niepełnosprawnościami. Agnieszka Osiecka, Jacek Keyff, Ryszard Riedel ,to autorzy tekstów ,którzy stali się kanwą recitalu Ewy Błaszczyk pt.” Pozwól mi spróbować jeszcze raz…” Zapraszamy na koncert, którego utwory stanowią część wspomnianego recitalu w wykonaniu osobowości scenicznych, nie traktujących siebie jako konkurencja w każdym calu już ponad 20 lat.”

Jacek Wójcicki
Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.
„Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!” Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Terminy


  • 27 sierpień 2022 18:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl