Długi Weekend z BDK

Wydarzenia
weekend
Termin: 17 czerwiec 2022 16:35 - 19 czerwiec 2022 16:36

17 czerwca o godz. 18:00 usłyszymy szanty w wykonaniu zespołu Kliper -
Zespół muzyki  szanty  KLIPER  gra  nieprzerwanie  od  1997  roku,  prezentując  repertuar  od skocznej piosenki żeglarskiej po szantę klasyczną. W 2002  roku  ukazała  się pierwsza  płyta  zespołu Kliper –„Szanty klasyczne”, która cieszyła  się dużą popularnością wśród słuchaczy  i  zdobyła uznanie krytyków. W lipcu 2011 roku ukazała  się druga  płyta zespołu pt. „Zapomniany powrót”.
W sobotę 18 czerwca o godz. 18:00 zagra Piotr Woźniak - Gitarzysta, kompozytor, aranżer,   producent – przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista. Często umieszczany w szufladce z napisem „poezja śpiewana”. Program koncertowy to zarówno utwory autorskie, pochodzące z dwóch płyt artysty („Dom na dachu” oraz najnowszej „Tata Adama”), a także obszerne fragmenty recitalu "Jak ze źródła", złożonego z autorskiego wyboru i opracowania polskich piosenek z początku lat 70.


18 czerwca o  godz. 19:15 wystąpi także znany i lubiany zespół Czerwony Tulipan –
CZERWONY TULIPAN – powstał w 1985 roku w Olsztynie. CZERWONY TULIPAN to pięć artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski – kompozytor, wokalista, gitarzysta i „szef” odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu; Ewa Cichocka – wokalistka , aktorka , tancerka, artystka posiadająca rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu; Krystyna Świątecka – wokalistka i flecistka, zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona; Andrzej Czamara – gitarzysta solowy, stopiony całkowicie z gitarą, którą opanował perfekcyjnie Andrzej Dondalski - gitarzysta basowy, z „rockowym rodowodem”.


19 czerwca o godz. 19:30 zaprezentuje swój repertuar zespół Plaster.
Zespół PLASTER powstał w 2014 roku. Od początku działalności dorobek zespołu oparty  jest wyłącznie  na  własnej  twórczości,  zarówno  od  strony  tekstowej,  jak  i muzycznej. Siłą  zespołu jest  wyrazisty  przekaz połączony  z  energią,  opartą  na gitarowych brzmieniach mocno osadzonych w muzyce rockowej z gatunku hard rock, classic rock, pop rock i alternative. Zespół posiada bogate doświadczenie studyjne i sceniczne, zarówno klubowe jak i festiwalowe. Na dorobek zespołu składają się liczne nagrody i wyróżnienia, a także debiutancka płyta „Wolności i Marzenia”.


Na wszystkie koncerty wstęp bezpłatny!
Zapraszamy!

 

 

Terminy


  • Od 17 czerwiec 2022 16:35 do 19 czerwiec 2022 16:36

Wspierane przez iCagenda

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl