III Festiwal Trzech Kultur

Wydarzenia
ftk
Termin: 14 sierpień 2021 19:00 - 23:00

Bartoszycki Dom Kultury zaprasza na III Festiwal Trzech Kultur 14.08.21 r. o godzinie 19:00 - Plac Konstytucji 3 Maja (Bartoszycka Starówka)
Opisy zespołów :
The Ukrainian Folk
Zespół (początkowo pod nazwą „Ruch”) powstał w 1990 roku we Lwowie. W 2001 roku zmienił się skład zespołu oraz instrumentarium, co spowodowało nadanie proponowanej przez grupę muzyce brzmienia folkowo-rockowego. Zespół w swoim repertuarze ma zarówno tradycyjne ludowe melodie ukraińskie we współczesnych aranżacjach oraz utwory własnej kompozycji. Grupa od dziewięciu lat związana z Górowem Iławeckim, koncertowała nie tylko w Polsce, ale i
we Francji, Niemczech, Czechach, Austrii, Rosji oraz Ukrainie.[1] Uważana przez wielbicieli ukraińskiej muzyki folkowej za jedną z najważniejszych grup tego nurtu. Wydała jak dotąd trzy płyty.
Breakout Night By Kazik Pabiasz
Kazimierz Pabiasz pochodzi z miasta Kędzierzyn-Koźle, urodził się w dzielnicy Koźle Port. Swoją pierwszą, własną, już wtedy mocno osadzoną w stylistyce blues rockowej grupę o nazwie BLUES JAK COBRA, założył w 1974 roku. W 2013 roku w Józefowie pod Warszawą reaktywował jeden z najbardziej znanych w kraju i za granicą zespół Breakout. Formacja zmieniła nazwę na "Old Breakout". Istotnie jego skład stanowili ostatni żyjący muzycy tego zespołu. Kazimierz Pabiasz zastąpił nieżyjącego Tadeusza Nalepę. Trasa koncertowa "Old Breakout" trwała 5 lat (2014-2018). W ostatnim czasie odchodzą Winicjusz Chrust i Józef Hajdasz. Kazimierz Pabiasz postanawia kontynuować styl i muzykę zespołu Breakout tworząc własny projekt "BREAKOUT NIGHT", który zostaje ciepło przyjęty przez publiczność.
Przez wiele lat współpracował z muzykami , którzy kładli podwaliny pod polską muzykę blues rockową. m.in.: Krzysztof Dłutowski, Józef Hajdasz, Zbigniew Wypych, Winicjusz Chróst i Wojciech Morawski, Marek Raduli z Kędzierzyna-Koźla, Cezary Czternastek - z zespołu Easy Rider, Kasa Chorych, Michał Bereźnicki - z zespołu Złe Psy, Leszek "Duce" Jakubowski - były muzyk z zespołu Piersi, Przemek Niemiec - z zespołu Bank, Leszek Cichoński - z zespołu Tadeusza Nalepy, Irek "Pióro" Nowacki - z zespołu Recydywa Blues Band, Włodek "Lola" Krakus - z zespołu Tadeusza Nalepy, Winicjusz Chróst - z zespołu Breakout, Tadeusz Trzciński - z zespołu Breakout, Józef Hajdasz - z zespołu Breakout, Zbigniew Wypych - z zespołu Breakout, Marek Surzyn - z zespołu Breakout, Krzysztof Dłutowski - z zespołu Breakout, Wojciech Morawski - z zespołu Breakout, Jacek Krzaklewski - z zespołu Perfect, Marek Kapłon - z zespołu TSA, Dariusz "Wodzu" Henczel - z zespołu Oddział Zamknięty, Darek Czarny - były muzyk Starego Dobrego Małżeństwa, Piotr Ożerski - z zespołu Oddział Zamknięty, Jacek Korzeniowski - z zespołu Oddział Zamknięty. Maciej Kubicki - z zespołu Breakout, Tomasz Kwiatkowski z zespołu Cree, Janusz Niekrasz z zespołu TSA. Kazimierz Pabiasz był nagradzany za własne kompozycje oraz za aranżacje muzyki bluesowych coverów na wielu konkursach i festiwalach muzyki blues rockowej. Artysta nagrał płyty: "Blues jak Cobra" - tekst, gitara, vocal, "Za głosem bluesa idź" - gitara, vocal oraz płytę "Tryptyk Opolski" - tekst, gitara,vocal, "Pociąg złoty" - tekst, gitara, v
Podczas imprezy zachowany zostanie obowiązujacy reżim sanitarny.Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy .

 

 

Terminy


  • 14 sierpień 2021 19:00 - 23:00

Wspierane przez iCagenda

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl