koncert zespołu Romanca

Wydarzenia
romanca
Termin: 5 wrzesień 2020 19:00 - 21:00

Zapraszamy serdecznie na koncert muzyki romskiej zespołu ROMANICA 5.09.2020 r. o godz. 19:00 na Placu Konstytucji 3 Maja.

Żywiołowe rytmy i sentymentalne pieśni cygańskie, ukazujące styl Romów bałkańskich, węgierskich, hiszpańskich i rosyjskich. Dynamiczne i radosne tańce w wykonaniu młodych i utalentowanych tancerek i tancerzy romskich! Najsłynniejsze węgierskie czardasze zagra dla Państwa znakomity skrzypek, wyróżniony przez jury oraz publiczność w programie „Mam Talent”. Nasz koncert to pełna energii mieszanka kilku gatunków muzyki w nowoczesnych aranżacjach.
„ROMANCA” to młode pokolenie artystów romskich, wywodzących się z powszechnie znanego i cenionego zespołu „Baro Drom”, który w naszym kraju działa już od 1956 r. Pielęgnując tradycję przekazywaną nam z pokolenia na pokolenie, dbamy o to aby ukazywać autentyczny folklor romski, który ma charakter międzynarodowy, a sama muzyka jest niezwykle urozmaicona. Różni się brzmieniem i stylem w zależności od zakątka Europy, z którego pochodzi. Mieszając różne style, a także aranżując własne intepretacje, zespół uzyskuje niepowtarzalne, nowatorskie brzmienie tradycyjnej muzyki romskiej z różnych stron świata.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona do 100 osób. W trakcie imprezy obowiązuje zachowanie dystansu społecznego oraz przestrzeganie regulaminu.

 

 

Terminy


  • 5 wrzesień 2020 19:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl