Retrospekcje - WAMA FILM FESTIWAL

Wydarzenia
retro
Termin: 15 wrzesień 2020 17:00 - 20:30

Zapraszamy serdecznie na Retrospekcje WAMA Film Festival, który odbędzie się w Bartoszyckim Domu Kultury 15.09.2020 r. o godz. 17:00?
RETROSPEKCJE to cykl pokazów złożonych zarówno z filmów prezentowanych podczas Konkursu Głównego jak i Konkursu Filmów Krótkich, które odbyły się w ramach ostatniej edycji WAMA Film Festival.
Filmy Krótkometrażowe:
NIE ZMIENIAJ TEMATU godz. 17:00
reż.:Hubert Patynowski
prod. Centrum Filmowe Ama
30 minut
Na osiedlu obowiązują trzy zasady: „Pierwsza: nigdy nie oszukiwać ziomków. Druga: nie wyleszczać się i zawsze odpowiadać na atak. Trzecia – najważniejsza: nie donosić na psy. A kto je złamie, ten ma przejebane”. Uliczny kodeks, osiedlowe mordy i rap.
WE MNIE godz. 17:30
reż. Maria Wider
prod. Gdyńska Szkoła Filmowa
21 minut
Sandra i Dawid niedługo biorą ślub, wcześniej jednak kobieta musi przerwać ciążę z powodu wad genetycznych płodu. To doświadczenie zmieni ich na zawsze i postawi pod znakiem zapytania ich wspólną przyszłość.
Film jest debiutem reżyserki.
MARCEL godz. 18:00
reż. Marcin Mikulski
prod. Studio Munka - SFP
25 minut
Marcel to człowiek, na którego nikt nie zwraca uwagi. Kontroler w autobusie nie sprawdza mu biletów, szef w pracy zapomina o nim, rozdzielając zadania, a zakochani namiętnie całują się przy nim w windzie. Wiedzie błogie życie pozbawione obowiązków. Jego idealny świat rozpada się jak domek z kart, gdy pewnego ranka ratuje sąsiadkę przed samobójczym skokiem z dachu. Lawina nieprzewidzianych zdarzeń popchnie Marcela do rozważenia nawet najbardziej bezwzględnych rozwiązań.
Film Pełnometrażowy:
ANTROPOCEN: EPOKA CZŁOWIEKA godz. 19:00
reż. Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky
prod. Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier
87 minut
Od wybetonowanych brzegów Chin, które zajmują dziś aż 60% wybrzeża kontynentalnego Azji, do największych naziemnych maszyn, jakie kiedykolwiek zbudowano w Niemczech. Od psychodelicznych kopalni potasu w rosyjskim Uralu do metalowych kontenerów w mieście Norylsk. Od zdewastowanej Wielkiej Rafy Koralowej w Australii po surrealistyczne stawy litu na pustyni Atakama. Kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią.
Podczas wydarzenia obowiązuje zasada odstępu społecznego oraz konieczność zasłaniania ust i nosa.

 

 

Terminy


  • 15 wrzesień 2020 17:00 - 20:30

Wspierane przez iCagenda

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl