Kraina Barcji - IV Bartoszyckie Spotkania Poetycko-Muzyczne

Wydarzenia
kraina_barcji
Termin: 30 sierpień 2019 19:00 - 22:00

Serdecznie zapraszamy na IV Edycję Bartoszyckich Spotkań Poetycko-Muzycznych KRAINA BARCJI, która odbędzie się 30 sierpnia 2019 (piątek) o godz. 19:00 na letniej scenie BDK! WSTĘP WOLNY!

Na scenie zagoszczą dwie znakomite artystki Katarzyna Jamróz w towarzyszeniu gitarzysty Witolda Cisło oraz Elżbieta Adamiak z zespołem, koncert poprowadzi Marta Andrzejczyk.

Kilka słów o artystach:

KATARZYNA JAMRÓZ
Niezwykła osobowość polskiej sceny. Obdarzona oryginalną urodą i charyzmatycznym głosem jest artystką bardzo charakterystyczną. Szerszej publiczności znana jest głównie z programów rozrywkowych, m.in. gal piosenek biesiadnych, rozlicznych kabaretonów i koncertów. Jednak Kasia Jamróz to również wspaniała aktorka dramatyczna, zagrała m.in. w filmach „Wszystko, co najważniejsze” oraz „Pożegnanie z Marią”. Mogliśmy ją oglądać w serialach telewizyjnych „Na dobre i na złe”, „Marzenia do spełnienia”, czy ostatnio „Kryminalni”. Współpraca z teatrem telewizji zaowocowała m.in. spektaklami „Śniadanie do łóżka”, „Drzewa umierają stojąc”, czy „Niech no tylko zakwitną jabłonie”.

ELŻBIETA ADAMIAK
Piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego. Ela niedawno obchodziła 40-lecie pracy artystycznej. Artystka nagrała siedem płyt, z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem.Obecnie wydała dawno oczekiwaną płytę, na której znalazły się starannie dobrane nowe piosenki Artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj" (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni" (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc". Piosenka „Trwaj chwilo trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje” a plebiscycie Polskiego Radia "Jedynki" głosami radiosłuchaczy wybrana została Przebojem Jesieni 2009r.

 

 

Terminy


  • 30 sierpień 2019 19:00 - 22:00

Wspierane przez iCagenda

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl