Kraina Barcji - III spotkania poetycko-muzyczne

Wydarzenia
Termin: 31 sierpień 2018 19:00 - 21:00

Serdecznie zapraszamy na III Edycję Bartoszyckich Spotkań Poetycko-Muzycznych pod hasłem KRAINA BARCJI, która odbędzie się 31 sierpnia 2018 (piątek) na letniej scenie BDK! WSTĘP WOLNY!

Zaprezentują się dla Państwa dwie wspaniałe artystki Joanna Lewandowska i Joanna Trzepiecińska, a całą imprezę poprowadzi niezawodna Marta Andrzejczyk!

_____________________

JOANNA LEWNDOWSKA - wokalistka, aktorka, kompozytorka, pedagog, słowem pojazzja. Jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie.
Rozmiłowana w pięknej i mądrej piosence, swymi aranżacjami i głębią przekazu dociera do każdej publiczności. Czasem mówi o sobie „złodziejka piosenek” – wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Jej interpretacje tekstu i muzyki burzą emocjonalny spokój słuchacza i każą usłyszeć wiele myśli od nowa.
Teksty dla niej piszą choćby Jan Wołek czy Andrzej Poniedzielski, zaś Zygmunt Konieczny specjalnie z myślą o Joannie napisał partię wokalną do oratorium wielkanocnego pt. „Skarga Jerozolimy”. Wiele piosenek napisał dla niej także Jerzy Satanowski.


JOANNA TRZEPIECIŃSKA - w 1988 roku ukończyła ówczesną Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Rok wcześniej zadebiutowała solą osieroconej Joanny Macieszanki w serialu Jana Łomieckiego "Rzeka kłamstwa". W teatrze zadebiutowała rolą służącej w "Bezimiennym dziele" w reżyserii Jana Einglerta w Teatrze Polskim w Warszawie. Po studiach związała się z Teatrem Studio. Pojawiła się tam jako Nancy w sztuce Woody'ego Allena "Zagraj to jeszcze raz Sam'' w reżyserii Adama Hanuszkiewicza oraz wystąpiła jako Lucy w musicalu Bertolta Brechta "Opera za trzy grosze" w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Na dużym ekranie Trzepiecińska zadebiutowała w "Dotkniętych" Wiesława Saniewskiego. Potem oglądaliśmy ją w takich filmach jak "Stan strachu" Janusza Kijowskiego, "Papierowe małżeństwo" i "Prowokator" Krzysztofa Langa czy "Nad rzeką, której nie ma" Andrzeja Barańskiego.

 

 

Terminy


  • 31 sierpień 2018 19:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl