Raczkowski/Kostka - Duo

Wydarzenia
Termin: 8 lipiec 2018 17:00 - 18:00

Bartoszycki Dom Kultury serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert jazzowy Raczkowski/Kostka Duo! Miejsce: scena letnia przy BDK Czas: niedziela 8 lipca 2018 r. godz. 17:00
Wstęp wolny!


Minimalistyczna faktura duetu jest dla nich przestrzenią intymnego dialogu. Ich muzyczne poszukiwania nie ograniczają się do współczesnego akustycznego jazzu, chłoną one także elementy muzyki nowej czy manier zaczerpniętych z folkloru. Rdzeń tego spotkania to absolutne otwarcie na tu i teraz improwizacji, nawiązujące niejako do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce.

Franciszek Raczkowski
Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość.
Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający w formacjach Raczkowski/Kostka Duo oraz Franciszek Raczkowski Trio, z którym nagrał płytę „Apprentice”, dla wytwórni ForTune, a także laureat Krokus Jazz Festiwal z zespołem Vibe Quartet.

Mikołaj Kostka
Esteta skrzypcowego brzmienia. Poszukiwacz, eksperymentator, wrażliwiec. Balansujący między wirtuozerskim, zadziornym pazurem, a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy.
Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający czynnie w Raczkowski/Kostka Duo oraz kwartecie jazzowym Follow Dices, laureacie tegorocznego Hanza Jazz Festiwal oraz wyróżnionym na konkursie Blue Note Poznań Competition, koncertując w powyższymi formacjami po całej Polsce.

 

 

Terminy


  • 8 lipiec 2018 17:00 - 18:00

Wspierane przez iCagenda

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl