Filmy Krótkometrażowe - Retrospekcja WAMA Film Festiwal

Wydarzenia
Termin: 7 wrzesień 2017 18:00 - 19:30

Instytut Kosmopolis oraz Bartoszycki Dom Kultury zapraszają na DARMOWĄ projekcję filmów krótkometrażowych w ramach Retrospekcja | WAMA Film Festival. Jest to cykl pokazów złożonych z filmów prezentowanych podczas ostatniej edycji WAMA Film Festival.

Wstęp bezpłatny!

Data: 7 września (czwartek) godz. 18:00
Miejsce: Bartoszycki Dom Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 11

Filmy (12+):

NIESTRUDZENI WĘDROWCY
reż. Kalina Alabrudzińska
prod. PWSFTviT w Łodzi (30 min.)
Konstancja ma czterdzieści lat, więc w sam raz, żeby mieć już męża, dziecko i kochanka z siłowni. Ale nie ma. Ma za to własny biznes, słabość do kebabów i gromadę nieznośnie szczęśliwych koleżanek. W końcu jednak postanawia odmienić swój los i zostać matką. Tak trafia do gabinetu Klaudii w banku nasienia. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że nagle zaczyna układać się jej w miłości.

LOKATORKI
reż. Klara Kochańska
prod. PWSFTviT w Łodzi (30 min.)
Justyna, samotna trzydziestoparolatka, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Czasem marzenie może spełnić się jako koszmar...
Film zdobył Student Academy Award (tzw. Studencki Oscar) – Brązowy Medal w kategorii: Foreign Narrative.

ROWER
reż. Adam Hartwiński
prod. Warszawska Szkoła Filmowa (23 min.)
Zawieszony pomiędzy dwiema odmiennymi kulturami i językami, syn polskiego emigranta w Szwecji stawia czoła rzeczywistości świata dorosłych.

O festiwalu:
Od początku istnienia WAMA Film Festival dokładamy starań, aby jak największa ilość widzów z województwa warmińsko-mazurskiego miała szansę obejrzeć najciekawsze filmy nagrodzone podczas festiwalu.
RETROSPEKCJE to cykl pokazów złożonych zarówno z filmów prezentowanych podczas Konkursu Głównego jak i Konkursu Filmów Krótkich, które odbyły się w ramach ostatniej edycji WAMA Film Festival.
Seanse odbywają się w lokalnych kinach i domach kultury w całym województwie warmińsko-mazurskim, dzięki czemu filmy docierają do mniejszych miejscowości.
Źródło: https://wamafestival.pl/retrospekcja

 

 

Terminy


  • 7 wrzesień 2017 18:00 - 19:30

Wspierane przez iCagenda

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl
                                                           dyrektorbdk@wp.pl