691 Urodziny Miasta Bartoszyce

Zapraszamy mieszkańców Bartoszyc na 691. urodziny miasta! Świętować je będziemy przez trzy dni, głównie w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego, ale nie tylko.

Tegoroczne obchody urodzin naszego miasta będą miały charakter sportowo-kulturalny. Główne uroczystości odbędą się w piątek 17 lutego br. w hali przy ul. Słowackiego.

Tego dnia poznamy laureatów plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc w 2022 roku, obejrzymy efektowny pokaz akrobatki Agnieszki Marczak, finalistki programu "Mam talent" oraz posłuchamy koncertu w wykonaniu Laury Łącz, aktorki znanej m.in. z roli w serialu "Klan". W międzyczasie spróbujemy urodzinowego tortu.

W tym samym czasie w hali będzie można oglądać wystawę fotografii "Na bartoszyckim podium...", zaś w budynku byłego dworca PKP zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona historii 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Kolejne dwa dni to trzy wydarzenia sportowe. W sobotę 18 lutego br. w hali przy ul. Słowackiego rozegrany zostanie VII Memoriał Andrzeja Szyszko w Piłce Ręcznej (zagrają drużyny z Bartoszyc, Ciechanowa, Ostrołęki, Suwałk, Warszawy, Kwidzyna, Wilna i Olity).

Z kolei na strzelnicy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ul. Limanowskiego odbędą się zawody o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce.

Niedziela 19 lutego br. to turniej piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce. W hali widowiskowo-sportowej zagrają czołowe kluby IV ligi i klasy okręgowej: Polonia Lidzbark Warmiński, Mamry Giżycko, Tęcza Biskupiec, Zalani Kętrzyn, Huragan Morąg, Mazur Ełk, MKS Korsze, Orlęta Reszel, Czarni Olecko i Victoria Bartoszyce.

Zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie. 

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl