Spotkanie autorskie - Teresa Barszcz Ward

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią Teresą Barszcz –Ward, które odbędzie się 15.09.2019 r. o godz. 17:00 w Bartoszyckim Domu Kultury

Książka „Tereska nie płacz” jest świadectwem niezwykłej kobiety, jej walki o siebie, swoje szczęście i miłość. Wstrząsa dosadnością, porusza szczerością i koi nadzieją…

TERESA BARSZCZ - WARD
Od 35 lat członkini Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”. Należała do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Ostródzie. Debiutowała w dzienniku „Gromada – Rolnik Polski” wierszem „Leśny bal”.
Jej poezję można było przeczytać w „Dzienniku Pojezierza”, poznańskim periodyku „Bez Przysłony”, „Twórczości Robotników”, „Informatorach” Grupy Literackiej „Barcja”, „Wiadomościach Bartoszyckich” i w innych tytułach.
Jej wiersze emitowane były na antenie Radia Olsztyn.
Za swoje utwory literackie otrzymywała nagrody o ogólnopolskich konkursach literackich, a opowiadanie „Romanse nie Zmyślone” – za sprawą Wojciecha Żukrowskiego – zamieścił „Tygodnik Zamojski”. W zbiorze „Te szalone polskie romanse”, przygotowanym przez Zamojską Oficynę Wydawniczą „Kresy”, znalazło się jej opowiadanie „Choć chłodno i głodno.
„TERESKA NIE PŁACZ” to autobiografia spisana pierwotnie na blogu internetowym: http://tereskaniepacz.blogspot.com/ , gdzie zdobyła kilkudziesięciotysięczną rzeszę czytelników z wielu krajów.

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl