"Mój boski rozwód" - monodram Krystyny Podleskiej

Zapraszamy serdecznie 5.03.2019r. o godz.19:00 Wstęp wolny !!!

Szanowne Panie!!
Jedną z atrakcji, związaną z obchodami Dnia Kobiet, przygotowanych przez Bartoszycki Dom Kultury jest monodram Krystyny Podleskiej - polskiej aktorki z bogatym dorobkiem, spośród których najbardziej znaną jest rola Aleksandry Kozeł w filmie Miś.
Zapraszamy serdecznie!!
5 marca (wtorek) 2019
godz. 19.00
WSTĘP WOLNY

Wyjątkowy monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej, w reżyserii Jerzego Gruzy, jest polską adaptacją mądrej i dowcipnej sztuki autorstwa Geraldine Aron, irlandzkiej dramatopisarki. Spektakl miał prapremierę w czerwcu 2005 r. w Teatrze Ludowym w Krakowie.
Od tego czasu jest grany przy pełnej widowni w całej Polsce.
To wzruszająca, zabawna i pełna optymizmu historia kobiety po przejściach. Porzucona przez męża dla młodszej kobiety, opuszczona przez córkę zajętą narzeczonym, mająca zimną i niewspółczującą matkę. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Stara się na nowo znaleźć swoje miejsce na ziemi, odnaleźć sens życia i szczęście. Czynione przez nią zabiegi są tak zabawne i widowiskowe, że skromny monodram zyskuje rozmach sztuki o wieloosobowej obsadzie.
Mój boski rozwód to szalenie dowcipna i błyskotliwa komedia o miłości i zdradzie, o przyjaźni i seksie, o przemijaniu i radości życia, a także o kobiecych tęsknotach i odwiecznych problemach w stosunkach damsko-męskich. Gwarantujemy, że nie ma widza, który w trakcie spektaklu nie uśmiechnąłby się przynajmniej kilka razy i nie wychodził ze spektaklu rozbawiony. Rolę Angeli brawurowo gra Krystyna Podleska, aktorka najbardziej znana z roli Aleksandry Kozeł w kultowym filmie MIŚ Stanisława Barei.

Fragment recenzji:
"To niezbyt komfortowa sytuacja dla aktora, gdy kojarzony jest z jedną rolą. Ale być kultową dziewczyną kultowego prezesa Ryszarda Ochódzkiego z filmu "Miś" to jak wygrana na loterii.
Krystyna Podleska, która urodziła się w Londynie i tam zdobywała aktorskie szlify, rzadko dziś pojawia się na scenie. Ponoć głównie zajmuje się tłumaczeniami. Monodram "Mój boski rozwód" przeniesiony z Teatru Ludowego jest więc wyjątkiem i dlatego warto go dostrzec. Sprawna reżyseria mistrza Jerzego Gruzy, humor i rzeczywiście dobre aktorstwo Podleskiej stanowią gwarancję miłego wieczoru. A zamiast misia aktorka na scenie ma wypchanego pieska.”
Bronisław Tumiłowicz

5 marca (wtorek) 2019
godz. 19.00
WSTĘP WOLNY

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl