Danuta Rinn Festiwal - Big Idea

Uwaga wokaliści poszukujący możliwości rozwoju artystycznego!

Z radością informujemy, że BARTOSZYCKI DOM KULTURY JEST JEDNĄ Z 5 INSTYTUCJI KULTURY W KRAJU, które zakwalifikowały się jako partnerzy 3 Danuta Rinn Festiwal – BIG IDEA. Jest to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, popularyzujące wartościową polską piosenkę oraz jej kontekst historyczno-kulturowy, organizowane przez Fundację Apetyt na Kulturę. Tegoroczna edycja nosi nazwę POLSKIE SKRZYDŁA, nawiązując tym samym do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ogólnopolskie eliminacje (odbywające się również w BDK) połączone będą z koncertami i prelekcjami na temat twórczości Danuty Rinn (a także poetów takich jak: Ernest Bryll, Agnieszka Osiecka czy Jonasz Kofta) oraz roli piosenki w czasie reżimu i cenzury. Piosenka „Polskie Skrzydła” Danuty Rinn będzie punktem wyjścia do zastanowienia się nad rolą piosenki popularnej w momencie ograniczonej wolności słowa.

W ramach festiwalu 3 Danuta Rinn Festiwal przewidywane są następujące działania:

- Eliminacje regionalne – wyłonienie 40 wokalistów - półfinalistów w kraju (Jury: Danuta Błażejczyk, Jerzy Petersburski). Przesłuchania odbędą się w 5 miejscowościach (Bartoszyce, Kielce, Siedlce, Wilczyn, Żyrardów) i dotyczyć będą 2 grup wiekowych: 10-18 lat i 18-35 lat. O dacie poinformujemy Państwa w późniejszym terminie;

- wakacyjny cykl warsztatów wokalnych dla zakwalifikowanych uczestników;

- półfinały (wrzesień);

- dwudniowy finał 3 Danuta Rinn Festiwal, który odbędzie się w Warszawie, bogaty w wydarzenia kulturalno-edukacyjne, podczas którego zostanie wyłoniony zwycięzca. Organizator przewiduje wystawę zdjęć Danuty Rinn, debatę „Skrzydlate słowa niepodległości” z udziałem Danuty Błażejczyk, Ernesta Brylla, Taco Hemingwaya i Agaty Passent, oraz koncert z udziałem Danuty Błażejczyk, Magdy Steczkowskiej, Marka Kaliszuka i Łukasza Zagrobelnego.

Danuta Błażejczyk to wielokrotnie nagradzana i wyróżniana na festiwalach krajowych i zagranicznych piosenkarka, aktorka, autorka tekstów piosenek. Wystąpiła w przedstawieniach muzycznych „Złe zachowanie”, „Nunsense”, „Fame” i w musicalu „Tajemnica Tomka Sawyera” (premiera w marcu 2017 r.). Ma na koncie wiele płyt solowych z muzyką rozrywkową i jazzową, m. in.: „Tak trochę o miłości” (1966), „Gershwin The Man I Love” (1998), „Co w sercu gra” (2002), „Tak to ja” (2004), „Summertime” z piosenkami G. Gershwina (2005), „Dla ciebie jestem sobą”, „A jednak warto” (2010). Nagrodzona Srebrnym Medalem Gloria Artis Zasłużony Kulturze – 2011. Koncertuje i prowadzi działalność pedagogiczną. W ramach Fundacji Apetyt na Kulturę, której jest prezesem, organizuje Danuta Rinn Festiwal. Realizuje wyjątkowe i oryginalne projekty artystyczne i promuje młodych, uzdolnionych artystów.

http://halopolonia.tvp.pl/358015…/26012018-danuta-blazejczyk

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl