Rusza II etap remontu w sali widowiskowej BDK

26 czerwca 2017 rozpoczynamy remont balkonu wraz z wymianą foteli w sali widowiskowej

 

W dniu 1 czerwca br. Narodowe Centrum Kultury zgodnie z decyzją Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego poinformowało nas, iż wniosek Bartoszyckiego Domu Kultury złożony do programu: ,, Infrastruktura domów kultury’’ na zadanie pn: ,,Remont balkonu w sali widowiskowej Bartoszyckiego Domu Kultury wraz z zakupem foteli- Etap II’’ został rozpatrzony pozytywnie.

Projekt znalazł się jako pierwszy na liście rankingowej projektów (z tzw. ,,odwołania’’) z kwotą w wysokości 58 000zł. Kwota niestety została znacznie zmniejszona w stosunku do tej o którą aplikowaliśmy, czyli o ok. 150 000zł.

                Mając świadomość, iż raz otrzymana dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otwiera przed nami drzwi na realizację kolejnych etapów modernizacji sali widowiskowej Bartoszyckiego Domu Kultury nie spoczywamy na laurach, tylko podejmujemy intensywne działania, aby w końcu stworzyć godziwe warunki dla potencjalnych odbiorców kultury.

                Na szczęście są ludzie którzy nam sprzyjają wierząc w sens naszych działań: Poseł na Sejm RP- Pan Adam Ołdakowski, który poparł moje zabiegi w Ministerstwie Kultury, bo niestety dobrze napisany wniosek aplikacyjny to za mało, czy w końcu Burmistrz Miasta Bartoszyce- Pan Piotr Petrykowski i oczywiście Radni Rady Miasta Bartoszyce, którzy udzieli nam wsparcia finansowego, aby móc zrealizować inwestycję.

                Ogłoszony w dniu 1 lipca 2017r. przetarg wygrała firma Cavea Design sp. z o.o. z Krakowa, która była również wykonawcą I-etapu remontu sali widowiskowej BDK.

                Już jutro rozpoczynamy działania inwestycyjne w Bartoszyckim Domu Kultury, tak, abyśmy mogli w listopadzie spotkać się podczas 60- lecia naszej placówki i godnie przyjąć zaproszonych gości oraz mieszkańców na wyjątkowej Jubileuszowej Gali.

                Szanowni Państwo! To nie koniec naszych zabiegów inwestycyjnych, gdyż jeszcze w tym roku złożymy projekt do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kolejny- III etap remontu sali widowiskowej,          który obejmie: aranżację akustyczną sali widowiskowej wraz z analizą czasu pogłosu; modernizację instalacji elektrycznej, zaprojektowanie oświetlenia ewakuacyjnego, awaryjnego i przeszkodowego oraz wreszcie zaprojektowanie i stworzenie wentylacji w sali widowiskowej BDK.

                Tak więc dzięki wsparciu MKiDN, ludzi o wielkich sercach oraz naszej wytrwałości i jasno określonym celom udaje się nam realizować nasze małe marzenia.

I tak na koniec…..Warto wierzyć we własne siły, wierzyć w ludzi i sięgać marzeniami daleko naprzód- nie oglądając się na to, czego nam brakuje albo czego się nie da.

Mamy świadomość, że procesy inwestycyjne w Bartoszyckim Domu Kultury są potrzebne, niestety nie da się ich przyspieszyć , dlatego konsekwentnie małymi kroczkami idziemy do przodu.

                W związku z tym prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość odbiorców kultury. Jednocześnie informujemy, iż sekcje tematyczne będą w naszej placówce funkcjonowały zgodnie z planem.

                                                                                                                                  Z poważaniem,

                                                                               Dyrektor Bartoszyckiego Domu Kultury- Katarzyna Basak

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl
                                                           dyrektorbdk@wp.pl