Film "Ja Daniel Blake" Retrospekcja WAMA Film Festiwal

Zapraszamy 6 września o godz. 18:00 (sala widowiskowa BDK) Wstęp Wolny.

 

Instytut Kosmpopolis oraz Bartoszycki Dom Kultury zapraszają na DARMOWĄ projekcję filmu "JA, DANIEL BLAKE" w ramach Retrospekcja | WAMA Film Festival. Jest to cykl pokazów złożonych z filmów prezentowanych podczas ostatniej edycji WAMA Film Festival.

Wstęp bezpłatny!

Data: 6 września (środa) godz. 18:00
Miejsce: Bartoszycki Dom Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 11

JA, DANIEL BLAKE
reż. Ken Loach
prod.: Francja, Wielka Brytania (czas: 100 min.)
(12+)
Uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

O festiwalu:
Od początku istnienia WAMA Film Festival dokładamy starań, aby jak największa ilość widzów z województwa warmińsko-mazurskiego miała szansę obejrzeć najciekawsze filmy nagrodzone podczas festiwalu.
RETROSPEKCJE to cykl pokazów złożonych zarówno z filmów prezentowanych podczas Konkursu Głównego jak i Konkursu Filmów Krótkich, które odbyły się w ramach ostatniej edycji WAMA Film Festival.
Seanse odbywają się w lokalnych kinach i domach kultury w całym województwie warmińsko-mazurskim, dzięki czemu filmy docierają do mniejszych miejscowości.
Źródło: https://wamafestival.pl/retrospekcja

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl