Leniwe weekendy - Aurelia Luśnia

Zapraszamy 20 sierpnia 2017 o godz.19:00 na wyjatkowy koncert - Aurelia Luśnia

Artystka o sobie:

Z wykształcenia jestem śpiewaczką, z zamiłowania wokalistką.
Od pewnego czasu zaczęłam pisać piosenki i bardzo się z tego cieszę, ponieważ sprawia mi to wielką radość. Moim wielkim marzeniem jest nagranie (nagrywanie) autorskiego albumu oraz pisanie piosenek dla zdolnych wokalistek i wokalistów. Nagrania już trwają, więc marzenie zamieniam w plan i wierzę, że ten plan niedługo zostanie zrealizowany… Trzymajcie kciuki!

OFICJALNIE

Absolwentka wydz. wokalno ­- aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2004). Jest laureatką wielu festiwali piosenki, m.in. III Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego- Grand Prix (Gdańsk 2015) Festiwalu operetkowo – ­musicalowego ‘Face to face’ – Grand Prix (Poznań 2011), Festiwalu piosenki kabaretowej J. Przybory (Warszawa 2013). Została zaproszona do nagrania piosenek w polskiej wersji językowej bajki Dzwoneczek (Tinkerbell) produkcji W. Disneya (2008). Posiada bogaty repertuar zarówno klasyczny, jak i rozrywkowy, złożony z kompozycji własnych oraz współtworzącego z nią gitarzysty Pawła Stankiewicza.

Jej debiutancka płyta „Wracam do domu” została wydana w 2009r. Piosenka „Ze snów” z tejże płyty została hitem lata 2010r. w konkursie prowadzonym przez Radio Olsztyn. W roku 2014 ukazał się album „Pozytywka” skierowanym do młodszej widowni, który złożony jest z disneyowskich, polskich oraz autorskich kołysanek.

Miała przyjemność występować jako solistka z Zespołem Polskim w Izraelu oraz na Syberii (trasa koncertowa, 2008r.)
W 2010 r. nagrała piosenki francuskie oraz żydowskie dla wydawnictwa MTJ wydane na płytach „Legendy piosenki francuskiej” oraz „Tradycja” (2011r.). Jej interpretacje piosenek J. Brela oraz P. Conte również pojawiły się na płytach wydanych przez wydawnictwo MTJ obok takich artystów jak K. Groniec czy M. Bajor. Została zaproszona do udziału w spektaklu z piosenkami francuskimi w warszawskim Teatrze Rampa (premiera II 2012r.)

Na stałe współpracuje z olsztyńską grupą Scena Babel, z którą wielokrotnie miała przyjemność występować u boku Krzysztofa Kolbergera i Ewy Błaszczyk w programie „Śpieszmy się kochać ludzi…” do sł. ks. J.Twardowskiego z muz. H. F. Tabęckiego.

Od 2006r. współpracuje z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko” prowadząc warsztaty wokalne z uczestnikami festiwalu „Zaczarowana piosenka”.

Aktualnie pracuje nad trzecim, autorskim albumem. Singiel „Nienazwany szkic”, który znajdzie się na płycie miał swoją premierę w lipcu 2014r.

info ze strony artystki

info icon

Bartoszycki Dom Kultury
ul. Boh. Warszawy 11
11-200 Bartoszyce
tel. 89 762 23 89
e-mail: bdk.bartoszyce@wp.pl
                                                           dyrektorbdk@wp.pl